window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-TY0C661LJD', { 'link_attribution': true });

2024 Country Week Team Lists

Congratulations to the following players for being selected to play in the 2024 AJSA Country Week
U11 GOLD                                                        
U11 GREEN U12 GIRLS U13 GREEN
  1. Asher CRAIG
  2. Benjamin DRYHURST
  3. River DUGGAN
  4. Rowan LYNCH
  5. Kai MULDER
  6. Archie PARKER
  7. Tristan PEGLER
  8. Michael PERRELLA
  9. Chris SLEEMAN
  10. Zavier SMALL
  11. Jaxon UDECZ
  12. Jai WEST

Coach: Nathan Small

Assistant Coach: Phil Udecz

 

  1. Finnley DIXON
  2. Jesse HARPER
  3. Flynn HASSELL
  4. Inoke LEBBING
  5. Thomas LEDGER
  6. Ollie McCUTCHEON
  7. Deaghlan MONAGHAN
  8. Olyver POUNTNEY
  9. Joe PURSEY
  10. Jett RYDER
  11. Jasper SIEGERT
  12. Ryder WOODWARD

Coach: Angela Harper

 

 

  1. Shelby BURNS
  2. Matilda LAUDEHR
  3. Olivia LUND-BRUNTON
  4. Kit MACDONALD
  5. Charlie MACKAY
  6. Halle ORZEL
  7. Sophie SMALL
  8. Maggie STEPHENS
  9. Makiah SUTTIE
  10. Taylor TEN HAAF
  11. Anna THOMPSON
  12. Jessie WILLIAMS
  13. Maya WOODRUFF
Coach: Tim Burns
  1. Boe Syriel HABAL
  2. William HESFORD
  3. Dion JOBISON
  4. Mitchell JOZWIAK
  5. Max KEAM
  6. Sethia KURNIAWAN
  7. Jaxson MANOLINI
  8. Leroy MARKEY
  9. Roqui ODDI
  10. Mila ORZEL
  11. Mitch OTWAY
  12. Jimi Py
  13. Joele TRALLI
  14. Arj WRIGHT

Coach:  Alicia Wood

 

U13 GOLD U14 GIRLS U15 GOLD U15 GREEN
  1. Santiago AGUDELO
  2. Christopher BAINES
  3. Leyton BOCK
  4. Felix CASSIDY
  5. Kai CROSS
  6. Liam FROEHNELT
  7. Tai HOHAIA
  8. Max NAUGHTON
  9. Richard OPUNI
  10. Owen PRETORIOUS
  11. Pablo SLEEMAN
  12. Riley BISHOP-WOOD
  13. Jove HANNAGAN-WOOD
  14. Oscar WILLIAMS

Coach: Gary Cross

Assistant Coach: Chris Bock

  1. Ingrid CHERRY
  2. Sophia DOLLAS
  3. Chloe COXALL
  4. Stella CUTHBERT
  5. Grace FELTON
  6. Pippa FIEGERT
  7. Poppy FORD
  8. Holly FROEHNELT
  9. Millie GROENEWOLD
  10. Billie HARROP
  11. Ava MEXSOM
  12. Molly O’MALLEY
  13. Anima OPOKU
  14. Amber ORR
  15. Ruby RYDER

Coach: Stig Hedman

  1. Juliane BELFIELD
  2. Oliver BURNS
  3. Charlie CORSON
  4. Beau HART-SMELLIN
  5. Declan HOPE
  6. Jye JOVANOVIC
  7. Macsen MARCHMENT
  8. Atticus MORRIS
  9. Tommy PLOWMAN
  10. Evan PRETORIUS
  11. Timothy SHAW
  12. Kai TAYLOR
  13. Jason WENBOURNE

Coach: Roger Mejia

 

  1. James FAREY
  2. Jacob GREENWOOD
  3. Layla HARROP
  4. Alex JAMES
  5. Russell JOHNSON
  6. Griffin LAWRENCE-BROWN
  7. Joel LUND-BRUNTON
  8. Jordan MARWICK
  9. Aiden NASH
  10. Noah SEPHTON
  11. Samuel SZUCA-GRANT
  12. Tyler UDELL
  13. Tomas WEARING
  14. Ruby WILLIAMS

Coach: Dashan, Leif & Mitchell

U17 BOYS U17 GIRLS
  1. Kaylan BELFIELD
  2. Rhys BUTLER
  3. Jamie CARRINGTON
  4. Morgan DAVIS
  5. Dylan HOTKER
  6. Caelen LAMBE
  7. Oliver MARSH
  8. Riley MARSH
  9. Eh Ler MAUW MAUW
  10. Aaron ORR
  11. Liam PRETORIUS
  12. Isaac PURNELL
  13. Tah SHAW
  14. Shaler WAH WAH
  15. Reuben WINTER

Coach:  Tom Moderval

 

 

 

 

 

 

 

Smoke Free Albany

Read about how Albany is going smoke free throughout the sporting precinct

Temporary Dismissals

See how 'Sin Bins' will be implemented from this season

Pitch Map

See pitch layout of where junior games are played.

Respect

See trifold leaflet in how our association sees and wants RESPECT to play a positive part in our association